DYŻURY MINISTRANTÓW NA TRIDUUM PASCHALNE 2017

1.WIELKI CZWARTEK

 

@ GLORIA - ZDWONKI                                                                                                              

@ CZYTANIA : I. PAN ANDRZEJ BABIARZ; 

                       II. MICHAŁ BABIARZ                                          

@ ŚWIECE : JAKUB BABIARZ I MATEUSZ DUTKA                                                                 

@ KADZIDŁO : JAKUB PIETRZAK I MICHAŁ ZADORA                                                                                                                                                                

@ PROSECJA DO CIEMNICY: ŚWIECE, 

    KOŁATKI (MICHAŁ ZUBEK I KRZYSZTOF MĄKA), 

    PUSZKI – WELONY                

                                     

2. WIELKI PIĄTEK

 

DROGA KRZYŻOWA O GODZ. 11:00

KRZYŻ: PRZEMEK BABIARZ                                                                                                        

ŚWIECE: ŁUKASZ MAJERCZYK 

               KRZYSZTOF CHOWANIEC                                                                                                                               

KOŁATKI: MATEUSZ KONDZIOŁKA 

                OSKAR SIKORSKI

 

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ:

@ CZYTANIA I: TADEUSZ WOJTANEK; 

                     II: SZAFARZ JAROSŁAW BŁAŻUSIAK                                        

@ CZYTANIE MĘKI PAŃSKIEJ: ANDRZEJ STOKŁOSA (E); 

                                                 DAWID WOJTANEK (T);     

                                                JANUSZ PIETRZAK (I); 

                                                ANDRZEJ BABIARZ (+).                                                                                                                             

@ ŚWIECE – UKAZANIE KRZYŻA: 

     MICHAŁ SKOWYRA I KRZYSZTOF BAFIA                                                                                                                                             

@  CAŁOWANIE KRZYŻA: TRZYMAJĄ LEKTORZY                                                                                        

@  ŚWIECE – CAŁOWANIE KRZYŻA: 

     MINISTRANCI (CZARNI I CZERWONI)                                                                                                                                                                        

@ PROSECJA DO GROBU PAŃSKIEGO: 

     ŚWIECE (KRZYSZTOF BAFIA I MICHAŁ SKOWYRA), 

      KOŁATKI (KAZEK WOJTANEK I MICHAŁ ZADORA), 

      MONSTRANCJA Z PRZEZROCZYSTYM BIAŁYM WELONEM      

                                                                                                    

3. WIELKA SOBOTA

 

@ PASHAŁ : SZAFARZ ANDRZEJ CHOWANIEC                                                                                                             

@ KADZIDŁO : TADEUSZ WOJTANEK I DAWID WOJTANEK                                                      

@ CZYTANIA : I – ANDRZEJ KOBYLARCZYK (Księga Rodzaju 1)

                       II – KAZEK WOJTANEK (Księga Wyjścia)

                     III – JAKUB PIETRZAK (Księga Izajasza 55

     - ZAPALA SIĘ ŚWIECE OŁTARZOWE                                                                         

@ GLORIA I ZDWONKI - 

                     IV – MICHAŁ ZUBEK (Epistoła, list do Rzymian)                                        

@ ALLELUIA, EWANGELIA I HOMILIA…………    

@ PROSECJA REZUREKCYJNA 

     – KRZYŻ CAERWONĄ STUŁĄ (PAN ANDRZEJ BABIARZ), 

       ŚWIECE (JAKUB BABIARZ I MATEUSZ DUTKA), 

       FIGURA (SZAFARZ JAROSŁAW), 

       DZWONKI (ŁUKASZ MAJERCZYK 

                     I KRZYSZTOF CHOWANIEC) 

       FERETRONY I MONSTRANCJA.  

 

 @ Poświęcenie pokarmów o godz. 08:00;10:00;11:00;12:00

                                                                                                                                                                                                                  

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

 

@ RANO – 1,8,14,16,18,4,7,2

     CZYTANIA I: ANDRZEJ KOBYLARCZYK; 

                      II: KAZIMIERZ WOJTANEK                                               

     ŚWIECE : JAKUB BABIARZ 

                     KRZYSZTOF BAFIA                                                                  

     KADZIDŁO : MICHAŁ ZADORA 

                        JAKUB PIETRZAK                                                 

     KOMUNIA ŚW. (PATENY): JANUSZ PIETRZAK 

                                             JAREK KOBYLARCZYK

 

@ SUMA – 2,9,10,12,15,25,13

     CZYTANIA I: MICHAŁ BABIARZ; 

                      II: MICHAŁ ZUBEK                                                     

    ŚWIECE : MATEUSZ KONDZIOŁKA 

                    MICHAŁ SKOWYRA                                                         

     KADZIDŁO : DAWID WOJTANEK 

                         KRZYSZTOF MĄKA                                                

     KOMUNIA ŚW. (PATENY): DAWID FLAK

 

@ WIECZÓR – 3,5,6,11,20,22,17,21                                                               

     CZYTANIA I: TADEUSZ WOJTANEK; 

                      II: ANDRZEJ STOKŁOSA                                                  

     ŚWIECE : MATEUSZ DUTKA 

                     ŁUKASZ MAJERCZYK                                                

     KADZIDŁO : PRZEMEK BABIARZ 

                        KRZYSZTOF CHOWANIEC                                                  

     KOMUNIA ŚW. (PATENY): OSKAR SIKORSKI

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

 

@ RANO – 2,9,10,12,15,25,13,

     CZYTANIA I: MICHAŁ BABIARZ; 

                      II: MICHAŁ ZUBEK                                                     

     ŚWIECE : MATEUSZ KONDZIOŁKA 

                     MICHAŁ SKOWYRA                                                         

      KADZIDŁO : DAWID WOJTANEK 

                         KRZYSZTOF MĄKA                                                

      KOMUNIA ŚW. (PATENY): DAWID FLAK

 

@ SUMA – 3,5,6,11,20,22,17,21                                                                    

    CZYTANIA I: TADEUSZ WOJTANEK; 

                    II: ANDRZEJ STOKŁOSA                                                  

    ŚWIECE : MATEUSZ DUTKA 

                    ŁUKASZ MAJERCZYK                                                

     KADZIDŁO : PRZEMEK BABIARZ  

                         KRZYSZTOF CHOWANIEC                                                  

     KOMUNIA ŚW. (PATENY): OSKAR SIKORSKI

 

@ WIECZÓR – 1,8,14,16,18,4,7,26

     CZYTANIA I: ANDRZEJ KOBYLARCZYK; 

                      II: KAZIMIERZ WOJTANEK                                               

     ŚWIECE : JAKUB BABIARZ I KRZYSZTOF BAFIA                                                                  

     KADZIDŁO : MICHAŁ ZADORA I JAKUB PIETRZAK                                                

     KOMUNIA ŚW. (PATENY): JANUSZ PIETRZAK  

                                             JAREK KOBYLARCZYK

 

@NOWENNA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

Więcej: https://www.parafiabrzegi.eu/news/dyzury-ministrantow-na-triduum-paschalnego-2017/

Aktualności

Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwsze niedziele miesiąca

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU  W PIERWSZĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA W NASZYM KOŚCIELE:   * STYCZEŃ - KWIECIEN - LIPIEC - PAŹDZIERNIK    ADORUJĄ RÓŻE: ŚW. JACKA, ŚW. KINGI    I MB CZĘSTOCHOWSKIEJ   * LUTY - MAJ - SIERPIEŃ - LISTOPAD    ADORUJĄ...

Intencje Mszalne i Ogłoszenia

→ Modernizacja strony parafialnej

Strona parafialna w trakcie modernizacji, za utrudnienia przepraszamy. Wszystkie filmy znajdujące się na stronie parafialnej są dostępne nadal na kanale użytkownika |Atulolon| w serwisie YouTube. Szczęść Boże!

→ Czuwanie wynagradzające niepokalanemu sercu Maryi.

Rozpoczyna się Różańcowe "Jerycho Październik 2019" w intencjach: naszej ojczyzny, świata, kościoła, osób Bogu poświęconych i rodzin. Parafia Brzegi została zaproszona po raz kolejny do udziału w różańcu...

→ Pielgrzymka GIETRZWAŁD - ŚW. LIPKA - WILNO - RÓŻANYSTOK - SOKÓŁKA.

W naszej parafii, w Brzegach chcemy zorganizować pielgrzymkę w dniach 18-20 października 2019 do wyżej wymienionych miejsc. Zapisy na pielgrzymkę do 10 października 2019 Wyjazd będzie możliwy jeżeli zgłosi się minimum 50 osób   Koszt pielgrzymki to 490zł Szczegółowy program będzie podany po...

→ Przewodnictwo różańcowe - październik 2019

1.10 - Cała parafia 2.10 - Klasa VIII 3.10 - Klasa II 4.10 - Klasa VII 5.10 - Róża MB z Lourdes 6.10 - Schola 7.10 - Klasa VI 8.10 - Ministranci 9.10 - Róża Św. Jadwigi 10.10 - Klasa III 11.10 - Róża Św. Antoniego 12.10 -...