NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

**************************

1. Gratulujemy ministrantom i lektorom za złoty i brązowy medal (I i III miejsce) kategorii podstawowej i ponad gimnazjalnej w turnieju pingponga dekanatu Białki Tatrzańskiej w Bukowinie.

2. Próba rocznicy I Komunii odbędzie się we wtorek o godz. 18:00.

3. Zapraszamy Scholę na próbę w czwartek 26 kwietnia o godz. 17:30.

4. Próba I Komunii Św. odbędzie się w sobotę o godz. 17:00.

5. Prosimy o zapis w Zakrystii na wyjazd Ministrantów i Lektorów do Golkowic – 26 maja 2018 i do Leśnicy – 09.06.2018.

6. Duszpasterze Kościoła Św. Krzyża w Zakopanem zapraszają na Mszę Św.

z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie w poniedziałek 23 kwietnia 2018

o godz. 18:00.

7. Organizujemy pielgrzymkę do Niepokalanowa – Lichenia - Kalisza

w terminie 05-06.05.2018. Koszt od osoby 200 – 300 zł. zależy od ilości osób.

Wyjazd z parkingu ok. godz. 02:00 po północy w dniu 05.05.

Powrót w niedzielę 06.05 ok. godz. 21:00. Zapisy do dziś - 22 kwietnia 2018

w zakrystii lub u Pani Anny Budkowskej – telp. 696605263.

Szczególna informacja jest wywieszona w gablotce.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitego błogosławieństwa

Bożego SYNA!

IDŹCIE I GŁOŚCIE!

Szczęść Boże!

Zostały zakończone ponad plan wszystkie inwestycje i prace podjęte na Radzie Parafialnej w dniu 04 sierpnia i 13-go października 2013

A więc:

1. Prace remontowo-konserwacyjne dachu i wieży kościoła: wymiana gontów, dwukrotne pokrycie środkami chemicznymi, sprawdzenie użyteczności odgromników.

2. Czyszczenie i konserwacja ogrodzenia kościoła jak i plebani, dwukrotne zabezpieczenie środkami konserwującymi.

3. Wymiana w prezbiterium kościoła siedliska starych i wąskich ławek, zastąpienie 15 stylowymi krzesłami  wykonanymi w Nowym Targu.

4. Czyszczenie i konserwacja płazów prezbiterium, retusz głównej ściany ołtarza i powrót na główne miejsce tabernakulum - Najświętszego Sakramentu.

5. Powiększenie chóru kościoła o zaplecze nad wejściem. Wymiana okna w wieży, ocieplenie całego pomieszczenia wełną mineralną oraz pianą uszczelniającą ściany wewnętrznej chóru. Czyszczenie i remont całego poddasza.

6. Wymiana  w całości oświetlenia na chórze, zastąpienie 10 lampami ledowymi oraz częściowa wymiana przewodów elektrycznych.

7. Cmentarz, zakończenie I-szej części prac budowlanych ogrodzenia, muru-oporowego cmentarza.

Inwestycje  i prace wykonane ponadplanowo:

1. Renowacja i nowe ramy obrazu Matki Bożej Niepokalanej, obramowanie Patrona naszej Parafii Św. Antoniego jak i Krzyża, który tworzy tryptyk prezbiterium ołtarza kościoła.

2.  Renowacja Tryptyku Dudy-Gracza, zabezpieczenie uszkodzeń wynikłych z wieloletnich przemieszczeń dzieła, nieodpowiedniego składowania oraz przechowywania,- obróbka  zabezpieczająca przed deformacją w nowe ramy i okucia.

3. Renowacja obrazów i nowe ramy Bł. W. Kadłubka oraz portretu Św. Jana Pawła II – artystki P. M. Kuklińskiej.

4. Ze względu na wielki koszt gruntownej renowacji, została dokonana tylko częściowa konserwacja obrazu Sw. Rodziny i Zwiastowania Pańskiego – najstarszych dzieł sztuki w naszym Kościele, pochodzące ze starej byłej kaplicy mieszczącej się w szkole Hrabiego Zamoyskiego.

5.  Zakup 3 obrazów w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach: Obraz Miłosierdzia Bożego, Św. Siostry Faustyny, Św .Jana Pawła II – utworzenie tryptyku i przebudowa bocznego ołtarza.

6. Podwójne  malowanie podłogi całego Kościoła, chóru i dzwonnicy, wyposażenie w nowe wykładziny wejścia i chóru.

7. Przebudowa plebani, powiększenie jadalni, wyposażenie w dwa 4 metrowe stoły wykonane w Nowym Targu i 24  krzesła, oraz zakup jednolitej porcelany stołowej na 40 osób.

8. Zakup 200 betonowych donic służących jako zabezpieczenie osuwającej się skarpy na placu plebani oraz powiększenie parkingu.

9. Wokół plebani i Kościoła została zmieniona flora, posadzono ponad 150 szlachetnych drzew i krzewów ozdobnych.

WSZYSTKIM PARAFIANOM GOŚCIOM  DOBRODZIEJOM A SZCZEGÓLNIE NASZYM SĄSIADOM KTÓRZY NA KAŻDE ZAWOŁANIE SPIESZĄ Z POMOCĄ - SKŁADAMY GORĄCE PODZIEKOWANIA ZA WSZELKI DAR SERCA  ZA OKAZANĄ POMOC I ZROZUMIENIE DZIĘKI KTÓRYM MOGLIŚMY ZREALIZOWAĆ TAK WIELE  ZAPLANOWANYCH PRAC W USAKRALNIENIU I UPIĘKSZENIU NASZEGO KOŚCIOŁA.

Wdzięczni                                                                                                                                                          Duszpasterze i Wierni !