Ogłoszenia Duszpasterskie 

NA V NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ

JEZU, UFAM TOBIE

 

**************************

 

1. PRÓBY PRZED BIERZMOWANIEM ODBĘDZIE SIĘ W PONIEDZIAŁEK, JUTRO, 20.05.2019, ŚRODA I PIĄTEK PO WIECZORNEJ MSZY ŚW. W KOŚCIELE W BUKOWINIE CZYLI OK. 19:30. SPOWIEDŹ W PONIEDZIAŁEK 27.05.2019 W KOŚCIELE W BUKOWINIE OD GODZ. 16:30.

 

2. W PIĄTEK 25.05.2019 ZAPRASZAMY 4 KLASĘ NA OSTARNIĄ PRÓBĘ PRZED ROCZNICĄ I KOMUNII ŚW. O GODZ. 17:30 I PO NIEJ NA MAJÓWKI ORAZ MSZĘ ŚW.   

 

3. SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA PIELGRZYMÓW DO MEDZIUGORJA ODBĘDZIE SIĘ W SOBOTĘ 25.05.2019 O GODZ. 16:30 W NASZYM KOŚCIELE. PRZY WYŚCIU Z KOŚCIOŁA JEST SKRZYNKA NA INTENCJE DLA PARAFIAN KTÓRYCH NIE POJADĄ, CHĘTNIE ZABIERAMY DO MATKI BOŻEJ MEDZIUGORSKIEJ.

 

4. WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY MOC ZMARTWYCHWSTANIA PANA JEZUSA NA KAŻDY DZIEŃ ŻYCIA, ALELLUJA!

 
 

**********************************
 

 

Zostały zakończone ponad plan wszystkie inwestycje i prace podjęte na Radzie Parafialnej w dniu 04 sierpnia i 13-go października 2013 

A więc:


1. Prace remontowo-konserwacyjne dachu i wieży kościoła: wymiana gontów, dwukrotne pokrycie środkami chemicznymi, sprawdzenie użyteczności odgromników.   


2. Czyszczenie i konserwacja ogrodzenia kościoła jak i plebani, dwukrotne zabezpieczenie środkami konserwującymi.

3. Wymiana w prezbiterium kościoła siedliska starych i wąskich ławek, zastąpienie 15 stylowymi krzesłami  wykonanymi w Nowym Targu.

 

 

4. Czyszczenie i konserwacja płazów prezbiterium, retusz głównej ściany ołtarza i powrót na główne miejsce tabernakulum - Najświętszego Sakramentu.

 

 

5. Powiększenie chóru kościoła o zaplecze nad wejściem. Wymiana okna w wieży, ocieplenie całego pomieszczenia wełną mineralną oraz pianą uszczelniającą ściany wewnętrznej chóru. Czyszczenie i remont całego poddasza.

 

 

6. Wymiana  w całości oświetlenia na chórze, zastąpienie 10 lampami ledowymi oraz częściowa wymiana przewodów elektrycznych.

 

 

7. Cmentarz, zakończenie I-szej części prac budowlanych ogrodzenia, muru-oporowego cmentarza.

 

 

 

Inwestycje  i prace wykonane ponadplanowo:

 

 

 

1. Renowacja i nowe ramy obrazu Matki Bożej Niepokalanej, obramowanie Patrona naszej Parafii Św. Antoniego jak i Krzyża, który tworzy tryptyk prezbiterium ołtarza kościoła.

 

 

2.  Renowacja Tryptyku Dudy-Gracza, zabezpieczenie uszkodzeń wynikłych z wieloletnich przemieszczeń dzieła, nieodpowiedniego składowania oraz przechowywania,- obróbka  zabezpieczająca przed deformacją w nowe ramy i okucia.

 

 

3. Renowacja obrazów i nowe ramy Bł. W. Kadłubka oraz portretu Św. Jana Pawła II – artystki P. M. Kuklińskiej.

 

 

4. Ze względu na wielki koszt gruntownej renowacji, została dokonana tylko częściowa konserwacja obrazu Sw. Rodziny i Zwiastowania Pańskiego – najstarszych dzieł sztuki w naszym Kościele, pochodzące ze starej byłej kaplicy mieszczącej się w szkole Hrabiego Zamoyskiego.

 

 

5.  Zakup 3 obrazów w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach: Obraz Miłosierdzia Bożego, Św. Siostry Faustyny, Św .Jana Pawła II – utworzenie tryptyku i przebudowa bocznego ołtarza.

 

 

6. Podwójne  malowanie podłogi całego Kościoła, chóru i dzwonnicy, wyposażenie w nowe wykładziny wejścia i chóru.

 

 

7. Przebudowa plebani, powiększenie jadalni, wyposażenie w dwa 4 metrowe stoły wykonane w Nowym Targu i 24  krzesła, oraz zakup jednolitej porcelany stołowej na 40 osób.

 

 

8. Zakup 200 betonowych donic służących jako zabezpieczenie osuwającej się skarpy na placu plebani oraz powiększenie parkingu.

 

 

9. Wokół plebani i Kościoła została zmieniona flora, posadzono ponad 150 szlachetnych drzew i krzewów ozdobnych.

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM GOŚCIOM  DOBRODZIEJOM A SZCZEGÓLNIE NASZYM SĄSIADOM KTÓRZY NA KAŻDE ZAWOŁANIE SPIESZĄ Z POMOCĄ - SKŁADAMY GORĄCE PODZIEKOWANIA ZA WSZELKI DAR SERCA  ZA OKAZANĄ POMOC I ZROZUMIENIE DZIĘKI KTÓRYM MOGLIŚMY ZREALIZOWAĆ TAK WIELE  ZAPLANOWANYCH PRAC W USAKRALNIENIU I UPIĘKSZENIU NASZEGO KOŚCIOŁA.                                                                                                                                                                                                   

 Wdzięczni                                                                                                                                                          Duszpasterze i Wierni !