Prace i inwestycje podjęte przez radę parafialną w 2013

Zostały zakończone ponad plan wszystkie inwestycje i prace podjęte na Radzie Parafialnej w dniu 04 sierpnia i 13-go października 2013 r.

 

A więc:


1. Prace remontowo-konserwacyjne dachu i wieży kościoła: wymiana gontów, dwukrotne pokrycie środkami chemicznymi, sprawdzenie użyteczności odgromników.   


2. Czyszczenie i konserwacja ogrodzenia kościoła jak i plebani, dwukrotne zabezpieczenie środkami konserwującymi.

 

3. Wymiana w prezbiterium kościoła siedliska starych i wąskich ławek, zastąpienie 15 stylowymi krzesłami  wykonanymi w Nowym Targu.

 

4. Czyszczenie i konserwacja płazów prezbiterium, retusz głównej ściany ołtarza i powrót na główne miejsce tabernakulum - Najświętszego Sakramentu.

 

5. Powiększenie chóru kościoła o zaplecze nad wejściem. Wymiana okna w wieży, ocieplenie całego pomieszczenia wełną mineralną oraz pianą uszczelniającą ściany wewnętrznej chóru. Czyszczenie i remont całego poddasza.

 

6. Wymiana  w całości oświetlenia na chórze, zastąpienie 10 lampami ledowymi oraz częściowa wymiana przewodów elektrycznych.

 

7. Cmentarz, zakończenie I-szej części prac budowlanych ogrodzenia, muru-oporowego cmentarza.

 

 

Inwestycje  i prace wykonane ponadplanowo:

 

 

1. Renowacja i nowe ramy obrazu Matki Bożej Niepokalanej, obramowanie Patrona naszej Parafii Św. Antoniego jak i Krzyża, który tworzy tryptyk prezbiterium ołtarza kościoła.

 

2.  Renowacja Tryptyku Dudy-Gracza, zabezpieczenie uszkodzeń wynikłych z wieloletnich przemieszczeń dzieła, nieodpowiedniego składowania oraz przechowywania,- obróbka  zabezpieczająca przed deformacją w nowe ramy i okucia.

 

3. Renowacja obrazów i nowe ramy Bł. W. Kadłubka oraz portretu Św. Jana Pawła II – artystki P. M. Kuklińskiej.

 

4. Ze względu na wielki koszt gruntownej renowacji, została dokonana tylko częściowa konserwacja obrazu Sw. Rodziny i Zwiastowania Pańskiego – najstarszych dzieł sztuki w naszym Kościele, pochodzące ze starej byłej kaplicy mieszczącej się w szkole Hrabiego Zamoyskiego.

 

5.  Zakup 3 obrazów w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach: Obraz Miłosierdzia Bożego, Św. Siostry Faustyny, Św .Jana Pawła II – utworzenie tryptyku i przebudowa bocznego ołtarza.

 

6. Podwójne  malowanie podłogi całego Kościoła, chóru i dzwonnicy, wyposażenie w nowe wykładziny wejścia i chóru.

 

7. Przebudowa plebani, powiększenie jadalni, wyposażenie w dwa 4 metrowe stoły wykonane w Nowym Targu i 24  krzesła, oraz zakup jednolitej porcelany stołowej na 40 osób.

 

8. Zakup 200 betonowych donic służących jako zabezpieczenie osuwającej się skarpy na placu plebani oraz powiększenie parkingu.

 

9. Wokół plebani i Kościoła została zmieniona flora, posadzono ponad 150 szlachetnych drzew i krzewów ozdobnych.

 

W związku z tym, DNIA 05.10 – W NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW. O GODZ.18.00, PLANUJE SIĘ ZWOŁANIE RADY PARAFIALNEJ. Prosimy Parafian o składanie u Radców nowych wniosków lub zastrzeżeń dotyczących funkcjonowania naszej Parafii oraz planowania inwestycji.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM GOŚCIOM  DOBRODZIEJOM A SZCZEGÓLNIE NASZYM SĄSIADOM KTÓRZY NA KAŻDE ZAWOŁANIE SPIESZĄ Z POMOCĄ - SKŁADAMY GORĄCE PODZIEKOWANIA ZA WSZELKI DAR SERCA  ZA OKAZANĄ POMOC I ZROZUMIENIE DZIĘKI KTÓRYM MOGLIŚMY ZREALIZOWAĆ TAK WIELE  ZAPLANOWANYCH PRAC W USAKRALNIENIU I UPIĘKSZENIU NASZEGO KOŚCIOŁA.                                                                                                                                                                                                   

 Wdzięczni                                                                                                                                                          Duszpasterze i Wierni !

 

                                                                                                                                      

 

 


 

Aktualności

Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwsze niedziele miesiąca

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU  W PIERWSZĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA W NASZYM KOŚCIELE:   * STYCZEŃ - KWIECIEN - LIPIEC - PAŹDZIERNIK    ADORUJĄ RÓŻE: ŚW. JACKA, ŚW. KINGI    I MB CZĘSTOCHOWSKIEJ   * LUTY - MAJ - SIERPIEŃ - LISTOPAD    ADORUJĄ...

Intencje Mszalne i Ogłoszenia

→ Modernizacja strony parafialnej

Strona parafialna w trakcie modernizacji, za utrudnienia przepraszamy. Wszystkie filmy znajdujące się na stronie parafialnej są dostępne nadal na kanale użytkownika |Atulolon| w serwisie YouTube. Szczęść Boże!

→ Czuwanie wynagradzające niepokalanemu sercu Maryi.

Rozpoczyna się Różańcowe "Jerycho Październik 2019" w intencjach: naszej ojczyzny, świata, kościoła, osób Bogu poświęconych i rodzin. Parafia Brzegi została zaproszona po raz kolejny do udziału w różańcu...

→ Pielgrzymka GIETRZWAŁD - ŚW. LIPKA - WILNO - RÓŻANYSTOK - SOKÓŁKA.

W naszej parafii, w Brzegach chcemy zorganizować pielgrzymkę w dniach 18-20 października 2019 do wyżej wymienionych miejsc. Zapisy na pielgrzymkę do 10 października 2019 Wyjazd będzie możliwy jeżeli zgłosi się minimum 50 osób   Koszt pielgrzymki to 490zł Szczegółowy program będzie podany po...

→ Przewodnictwo różańcowe - październik 2019

1.10 - Cała parafia 2.10 - Klasa VIII 3.10 - Klasa II 4.10 - Klasa VII 5.10 - Róża MB z Lourdes 6.10 - Schola 7.10 - Klasa VI 8.10 - Ministranci 9.10 - Róża Św. Jadwigi 10.10 - Klasa III 11.10 - Róża Św. Antoniego 12.10 -...