INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA ROK 2017

 

STYCZEŃ                                                                                                                                                                                          Ewangelizacyjna: Aby wszyscy chrześcijanie, dochowując wierności nauczania Pana, angażowali się, przez modlitwę i miłosc braterską, na rzecz przywrócenia pełnej jedności kościelnej i współpracowali, mierząc się aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed ludzkością.      

 

LUTY                                                                                                                                                                           

Ogólna: Aby  ludzie przeżywający próby, zwłaszcza ubodzy, uchodzy i spychani na margines, spotykali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.   

                                                                                        

MARZEC                                                                                                                                                                                           E:  Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej.

 

KWIECIEŃ                                                                                                                                                                   

O: Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadac na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwosc poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.

 

MAJ                                                                                                                                                                                                    E: Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa Miłosiernego.

 

CZERWIEC                                                                                                                                                               

O: Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.

 

LIPIEC

E: Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa, odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego.  

 

SIERPIEŃ

O:  Aby artyści naszych czasów poprzez dzieła swojego geniuszu pomagali wszystkim odkrywać piękno świata stworzonego. 

 

WRZESIEŃ

E: Aby nasze parafie, ożywiane duchem misyjnym, były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości.

 

PAŹDZIERNIK

O: Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra.

 

LISTOPAD

E: Aby chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii swoimi słowami i czynami, przyczyniali się do dialogu, pokoju i wzajemnego zrozumienia, zwłaszcza z wyznawcami innych religii. 

 

GRUDZIEŃ

O: Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary wychowywaniu nowych pokoleń. 

 

Aktualności

Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwsze niedziele miesiąca

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU  W PIERWSZĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA W NASZYM KOŚCIELE:   * STYCZEŃ - KWIECIEN - LIPIEC - PAŹDZIERNIK    ADORUJĄ RÓŻE: ŚW. JACKA, ŚW. KINGI    I MB CZĘSTOCHOWSKIEJ   * LUTY - MAJ - SIERPIEŃ - LISTOPAD    ADORUJĄ...

Intencje Mszalne i Ogłoszenia

→ Modernizacja strony parafialnej

Strona parafialna w trakcie modernizacji, za utrudnienia przepraszamy. Wszystkie filmy znajdujące się na stronie parafialnej są dostępne nadal na kanale użytkownika |Atulolon| w serwisie YouTube. Szczęść Boże!

→ Czuwanie wynagradzające niepokalanemu sercu Maryi.

Rozpoczyna się Różańcowe "Jerycho Październik 2019" w intencjach: naszej ojczyzny, świata, kościoła, osób Bogu poświęconych i rodzin. Parafia Brzegi została zaproszona po raz kolejny do udziału w różańcu...

→ Pielgrzymka GIETRZWAŁD - ŚW. LIPKA - WILNO - RÓŻANYSTOK - SOKÓŁKA.

W naszej parafii, w Brzegach chcemy zorganizować pielgrzymkę w dniach 18-20 października 2019 do wyżej wymienionych miejsc. Zapisy na pielgrzymkę do 10 października 2019 Wyjazd będzie możliwy jeżeli zgłosi się minimum 50 osób   Koszt pielgrzymki to 490zł Szczegółowy program będzie podany po...

→ Przewodnictwo różańcowe - październik 2019

1.10 - Cała parafia 2.10 - Klasa VIII 3.10 - Klasa II 4.10 - Klasa VII 5.10 - Róża MB z Lourdes 6.10 - Schola 7.10 - Klasa VI 8.10 - Ministranci 9.10 - Róża Św. Jadwigi 10.10 - Klasa III 11.10 - Róża Św. Antoniego 12.10 -...